Торговельна марка – будь-яке позначення здатне вирізняти товари і послуги одного підприємства від аналогічних товарів і послуг інших підприємств (слова, малюнки, форма, звуки, їх комбінації). Реєстрація власного найменування, назви продукту (послуги), логотипів в якості торговельної марки дозволяє отримати ефективний інструмент для захисту від їх імітації іншими особами, які намагаються використати репутацію відомого продукту (послуги).

Реєстрація торговельної марки засвідчується свідоцтвом, яке діє на території України. Реєстрація в інших країнах здійснюється через місцеві патентні відомства або за допомогою Мадридської системи.

Свідоцтво на торговельну марку діє 10 років і може продовжуватися на кожні наступні 10 років.

Процедура реєстрації торговельної марки в Україні займає близько 18 міс. і може бути прискорена до 8 місяців.

Обсяг прав на торговельну марку визначаються її зображенням та переліком товарів і послуг, для яких вона зареєстрована.

Переваги які отримує власник торговельної марки:
 • виключне право дозволяти (надавати ліцензії, франшизи) і забороняти використовувати торговельну марку;
 • виключне право перешкоджати іншим особам використовувати зареєстровану торговельну марку, зокрема, схожі позначення;
 • можливість подавати позов про порушення прав на зареєстровану ТМ та звернення до антимонопольного комітету стосовно недобросовісної конкуренції;
 • право на реєстрацію доменного імені другого рівня *.ua;
 • право на міжнародну реєстрацію ТМ за мадридською процедурою;
 • можливість внести зареєстровану ТМ до митного реєстру з метою блокування імпорту/експорту товару, який містить зареєстровану торговельну марку;
 • можливість подати звернення про блокування продажів на маркетплейс (amazon, ebay, etsy та ін.) товарів, які містять зареєстровану торговельну марку;
 • можливість продати зареєстровану ТМ, передати в заставу тощо.

Наша команда складається з патентних повірених і юристів у сфері інтелектуальної власності, з більш ніж 10 річним досвідом реєстрації та захисту торговельних марок та інших об’єктів ІВ в Україні та інших країнах. Високий рівень кваліфікації фахівців, їх багаторічним досвід реєстрації торгових марок і судової експертизи дозволяють забезпечити якісну підготовку до реєстрації та планове проходження експертизи в патентному відомстві. Ми піклуємося про всі аспекти реєстрації та подальшого підтримання охорони торгової марки, щоб наші клієнти не витрачали на це свій час і могли впевнено розвивати свій бізнес.

Щоб дізнатися більше про наших фахівцях і компанії натисніть перейти.

Процедура реєстрації торговельної марки в Україні

Процедура реєстрації торговельної марки складається з двох етапів.

Перший етап – підготовка до реєстрації. На цьому етапі здійснюється класифікування товарів і послуг та перевірка відповідності зображення позначення умовам надання охорони, оцінка ризиків. Від якості підготовки залежить успішність проходження в патентом відомстві експертизи заявки на реєстрацію ТМ.

Другий етап – розгляд заявки на реєстрацію торговельної марки патентним відомством. На цьому етапі експерти відомства перевіряють заявлене позначення на його відповідність умовам надання правової охорони. Зокрема, оцінюється розрізняльна здатність позначення, відсутність підстави для відмови у зв’язку з тотожністю або схожістю позначення з раніше поданими на реєстрацію і зареєстрованими ТМ. Позитивне рішення про реєстрацію приймається якщо позначення відповідає всім вимогам.

Професійні та якісні послуги наших фахівців зводять до мінімуму ймовірність відмови в реєстрації торговельної марки. Під час підготовки до реєстрації ми враховуємо ризики пов’язані із захистом ТМ, виникнення конфліктів з іншими ТМ, можливість міжнародної реєстрації.

За 12 років нам довірили реєстрацію своїх торговельних марок більш 700+ підприємств і підприємців з України та інших країн світу.

часовая шкала регистрации торговой марки с указанием этапов и сроков

Наші принципи надання послуг

Наші фахівці вже понад 12 років успішно працюють у сфері інтелектуальної власності та надають професійні послуги з реєстрації торговельних марок в Україні та інших країнах. Підготовку до реєстрації та весь процес реєстрації кожної торговельної марки супроводжує досвідчений патентний повірений. Наша мета – подбати про усе, щоб наші клієнти витрачали свій час на розвиток власної справи.

Ми ретельно оцінюємо відповідність позначення об’єктам, які можуть бути зареєстровані в якості торговельної марки. Тривалий досвід реєстрації торговельних марок в Україні та інших країнах, у поєднанні з досвідом судової експертизи, дає змогу завчасно визначити усі ризики та прогнозувати рішення патентного відомства з високою точністю.

Дослідження дає змогу оцінити ризик можливої відмови в реєстрації на підставі схожості позначення із раніше поданими на реєстрацію або зареєстрованими знаками. Дослідження є одним із етапів фахової перевірки на відповідність надання умовам правової охорони але може проводитися окремо.

Процес реєстрації торговельних марок, пов’язаний із постійною взаємодією із патентним відомством, зокрема отриманням повідомлень закладу експертизи, запитами експерта, сплатою зборів та ін. Усі дії заявника у відповідь на дії закладу експертизи регламентовані та визначені у часі, не здійснення дії вчасно може призвести до відкликання заявки або відмови в реєстрації ТМ.

Після отримання свідоцтва про реєстрацію знака взаємодія з патентним відомством не припиняється. Необхідно підтримувати актуальними відомості про власника торговельної марки у Державному реєстрі, а кожні 10 років здійснювати дії для продовження чинності свідоцтва на наступні 10 років.

Ми цінуємо час і піклуємося про перспективи розвитку бізнесу наших клієнтів. На початковому етапі підготовки до реєстрації торговельної марки в Україні ми оцінюємо можливості і перспективи поширення охорони на інші країни та враховуємо поточну практику, законодавство, тенденції. Такий підхід дає змогу заощадити час та не втратити можливості, внаслідок відмінностей між законодавством України та інших країн.

Відповіді на актуальні питання

Так, для реєстрації торговельної марки не потрібно бути підприємцем або володіти компанією. Право на одержання свідоцтва має будь-яка особа, об’єднання осіб або їх правонаступники.

Звичайна процедура реєстрації торговельної марки в Україні займає близько 18 міс.

Прискорена процедура реєстрації торговельної марки триває 7-9 міс. Прискорення реєстрації пов’язане з додатковими витратами від 6 320 грн.

Право на одержання свідоцтва має заявник, заявка якого має більш ранню дату подання або, якщо заявлено пріоритет, більш ранню дату пріоритету, за умови, що заявка не вважається відкликаною, не відкликана або за нею не прийнято рішення про відмову в реєстрації торгової марки, можливості опротестування якого вичерпані.

Он-лайн подання заявки на реєстрацію ТМ доступне для осіб, які отримали відповідний доступ до сервісу в патентному відомстві та мають електронний цифровий підпис.

Реєстрація ТМ за 15 хв. неможлива. Чинним законодавством України та міжнародними угодами встановлений порядок реєстрації торговельної марки. Подана заявка на реєстрацію ТМ проходить кілька перевірок експертами патентного відомства, кожна з яких завершується прийняттям рішення. Проходження кожного етапу потребує часу. Система опрацювання заявок побудована таким чином, що практично, унеможливлює втручання інших осіб з метою прискорення розгляду поза межами встановлених правил.

Для надання послуг потрібні:

 • зображення торговельної марки;
 • опис товарів і послуг, для яких використовується або планується використання торговельної марки;
 • відомості про заявника(ів);
 • повідомити, чи необхідно пришвидшувати реєстрацію.

На підставі отриманих відомостей ми:

 • Підбираємо класи і формулювання товарів і послуг, для яких торговельна марка використовується або буде використовуватися, відповідно до Міжнародної класифікації товарів і послуг.
 • Проводимо експрес перевірку торговельної марки на відповідність умовам надання правової охорони. Експрес перевірка включена до базового комплексу послуг. Комплексна перевірка проводиться із залученням патентного відомства та є додатковою платною послугою.
 • Розраховуємо розмір витрат на реєстрацію торговельної марки.

За результатами попередніх етапів готується заявка на реєстрацію торговельної марки або ж приймається рішення про внесення змін. Після подання заявки ми займаємося усіма клопотами та інформуємо заявника про хід реєстрації.

 • виключне право дозволяти використання торговельної марки (ліцензії, франчайзинг);
 • виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, у тому числі забороняти таке використання (тотожної або схожої настільки, що можна сплутати торговельної марки);
 • можливість включити ТМ до митного реєстру для перешкоджання імпорту контрафакту;
 • ефективна взаємодія з адміністраціями маркетплейс (Amazon, Etsy, Ebay, Olx та ін.), стосовно блокування продажів підробок;
 • можливість міжнародної реєстрації за мадридською процедурою;
 • можливість зареєструвати доменне ім’я другого рівня *.ua;
 • права на торговельну марку – важливий актив і можуть бути предметом купівлі-продажу.

Вартість реєстрації залежить від:
1. Кількості класів товарів і послуг, для яких торговельна марка реєструється.
2. Виконання зображення торговельної марки в кольорі.
3. Кількості заявників та характер їх зв’язку з державою Україна.
4. Наявності додаткових послуг.

На збільшення вартості може вплинути:
1. Проведення комплексної перевірки торговельної марки, перед її реєстрацією з метою виявлення ризиків відмови в реєстрації.
2. Заявник є іноземною особою.
3. Необхідність пришвидшити реєстрацію.
4. Внести зміни до заявки після її подання, продовжити або поновити строки вчинення дій, подання апеляції на рішення.
5. Подання зображення торговельної марки у кольорі.

Погоджений розмір витрат на реєстрацію торговельної марки залишається без змін якщо заявник не вносить змін в заявку після її подання і не змінюються ставки державного мита/зборів. Оплата здійснюється у два етапи: перший – при поданні заявки або протягом 2х міс. від дати подання; другий – після винесення рішення про реєстрацію торговельної марки.

Об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, на які не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені законодавством. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень.

У якості торговельної марки (знака для товарів і послуг) реєструється назва компанії або магазину, оригінальна назва товару, логотип, етикетка, форма виробів. Як торговельну марку варто реєструвати будь-які позначення, які мають цінність для бізнесу.

Не обов’язково їхати до нашого офісу для підписання угоди, довіреності, отримання або передання документів. Передання документів відбувається засобами поштового зв’язку, кур’єрською службою (Нова пошта або DHL) або електронною поштою.

Оплата послуг відбувається у безготівковій формі на рахунок компанії згідно рахунку-фактури або договору.

Оплата послуг із подання заявки на реєстрацію торговельної марки відбувається за передоплатою або за фактом подання заявки. Інші послуги надаються за повною передоплатою. Для окремих послуг можливе розстрочення оплати, відповідно до погодженого графіку.

Для підприємців-початківців (до 3-х років активної діяльності) передбачено зниження тарифу на послуги компанії на 30%.

Hey! I am first heading line feel free to change me

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.