Міжнародна реєстрація ТМ, реєстрація в інших країнах

Ми пропонуємо кваліфікований і якісний сервіс реєстрації торговельних марок в інших країнах за національними та міжнародною процедурами. В залежності від цілей, потреб та інших обставин, фахівці компанії розробляють і пропонують оптимальну стратегію міжнародної реєстрації для конкретного проекту із врахуванням особливостей законодавства та практики у різних країнах.

 

Шляхи міжнародної реєстрації та реєстрації в інших країнах

Національна процедура
Міжнародна реєстрація за національними процедурами передбачає подання заявки на реєстрацію ТМ у патентне відомство конкретних країн. Для подання заявок залучаються патентні повірені відповідної країни, оскільки у більшості країн іноземні заявники можуть вести справи з патентним відомством лише через патентних повірених. В Росію, Білорусь заявки можуть подаватися українськими патентними повіреними. У США заявка може подаватися заявником або представником компанії заявника. За національними процедурами доречно реєструвати торговельну марку в кількох країнах (2-3). Якщо реєстрацію необхідно здійснювати у 4 і більше країнах, варто це здійснювати за регіональною або міжнародною процедурою (Madrid).

Регіональна процедура (EU trade mark, Benelux)
Процедура передбачає подачу заявки на реєстрацію ТМ (знака) в регіональний офіс інтелектуальної власності. Для подання заявки залучаються патентні повірені акредитовані в регіональному офісі. Перевага такої процедури – це відсутність необхідності залучення повірених декількох країн, подання заявки на одній мові, єдині збори – усе це разом зменшує витрати на реєстрацію ТМ у кількох країнах.

EU trade mark діє автоматично на території усього Європейського союзу, звичайна тривалість реєстрації близько 6 міс. До заявки на реєстрацію торговельної марки ЄС застосовується принцип усе або нічого, тобто охорона надається або стосовно усіх країн або охорона не надається взагалі. Наприклад, якщо від компанії однієї з країн надійде заперечення проти реєстрації вашої торговельної марки, а заперечення буде обгрунтованим, відмова в реєстрації стосуватиметься усіх країн. У разі відмови в реєстрації ТМ або скасування реєстрації заявник/власник, протягом визначеного строку, може скористатися процедурою конвертації заявки в національні реєстрації (IP Bridge).

Міжнародна реєстрація торговельної марки (Мадридська процедура)
Міжнародна реєстрація передбачає подання заявки на реєстрацію ТМ (знака) через національне відомство заявника. У міжнародній заявці вказується перелік країн або регіонів, в яких заявник бажає отримати охорону. Міжнародна заявка подається за умови наявності національної заявки на реєстрацію ТМ або зареєстрованої торговельної марки. Перелік товарів і послуг та зображення знака у міжнародній заявці має відповідати базовій реєстрації. Ми рекомендує здійснювати міжнародну реєстрацію на підставі базової реєстрації, а не заявки – такий підхід значно безпечніший.

Міжнародна заявка на реєстрацію ТМ проходить формальну перевірку в національному відомстві і міжнародному бюро (ВОІВ / WIPO). По завершенню формальної експертизи в WIPO та перекладу, за умови що все гаразд із заявкою, відбувається реєстрація та публікація. Протягом 12-18 міс. від дати публікації вказані заявником країни мають прийняти рішення про надання охорони або відмову в наданні охороні на своїй території. На відміну від EU trade mark, відмова в надані охорони в одній із країн не веде до відмови в інших країнах. У разі отримання повідомлення у можливій відмові у наданні охорони у певній країні заявнику надається можливість висловити свою думку на користь реєстрації, для відповіді необхідно залучати повірених відповідної країни.

Заявка на міжнародну реєстрацію залежна від базової реєстрації протягом 5 років, у випадку скасування базової реєстрації скасовується міжнародна реєстрація. Після 5 років базова і міжнародна реєстрації ТМ не пов’язані. Це одна із причин чому варто подавати міжнародну заявку на базі національної рестрації торговельної марки.

Тривалість міжнародної реєстрації залежить від країни і може коливатися від 9 міс. до 18 і більше місяців. Зазвичай США, ЄС розглядають заявки протягом 9-12 міс.

Користуватися міжнародною процедурою реєстрації доцільно якщо охорону необхідно отримати у 4 і більше країнах або в майбутньому планується розширення реєстрації на інші країни.

 

Витрати на міжнародну реєстрацію та реєстрацію ТМ в інших країнах

Витрати на реєстрацію розраховуються індивідуально відповідно до обраної стратегії та обсягу заявки. Наша компанія пропонує якісні послуги з прогнозованими витратами та результатом.

Національна, регіональна процедури

Вартість послуг нашої компанії за супровід реєстрації за національними і регіональними процедурами (без послуг іноземних повірених, зборів, перекладу і супутніх витрат) складає еквівалент 150 євро. одна реєстрація.

Типова вартість реєстрації в популярних країнах (один клас товарів/послуг)

  • Білорусь — 825 євро
  • Європейська реєстрація — 1300 євро
  • Італія — 380 євро
  • Німеччина — 740 євро
  • Польща — 600 євро
  • Росія — 670 євро
  • США — 475 дол. США
Міжнародна реєстрація (Мадридська процедура)

Вартість послуг компанії з підготовки міжнародної заявки і проходження міжнародної фази (без зборів і супутніх витрат) складає еквівалент від 250 CHF.

Витрати, пов’язані з наданням відповідей на запити національних відомств вказаних країн обраховуються індивідуально.

Базові офіційні збори WIPO, пов’язані з міжнародною реєстрацією торговельної марки

Збір українського відомства за опрацювання та пересилання заявки – 600 грн.

Збір WIPO за подання заявки на реєстрацію торговельної марки – 653 CHF

Збір WIPO за подання заявки на реєстрацію кольорової торговельної марки – 903 CHF

додатковий збір за кожен клас товарів і послуг понад три – 100 CHF

додатковий збір за вказання кожної країни – 100 CHF

Окремі країни встановлюють індивідуальні розміри зборів.

Якщо заявка на реєстрацію знака для товарів і послуг (торговельної марки) подана в Україні або іншій країні, протягом 6 міс. заявник має право пріоритету для подання заявки в інші країни члени Паризького союзу (перелік країн).

Call Now Button