Реєстрація торговельної марки

Ми допомагаємо заявнику обрати вірну стратегію реєстрації торговельної марки і здійснюємо усі дії, від перевірки відсутності перешкод для реєстрації та конфліктів з іншими правовласниками та підготовки заявки, до отримання свідоцтва. Наші фахівці інформують заявника про хід процесу реєстрації, самостійно ведуть листування з патентним відомством, надають відповіді на запити, контролюють строки і здійснюють оплату усіх зборів та мита. Наш підхід забезпечує швидке проходження експертизи з передбачуваним результатом, відсутність додаткових витрат та неочікуваних відмов.

Крім реєстрації торговельної марки ми здійснюємо:

 • підтримання актуальності відомостей в реєстрі (зміну адреси, найменування тощо);
 • складання і подання відповіді на повідомлення про можливу відмову в реєстрації;
 • подання заперечення проти реєстрації торговельних марок;
 • міжнародна реєстрація;
 • супровід передачі прав (продажу), надання ліцензій;
 • продовження дії свідоцтва, захист прав.
Ми успішно допомагаємо у реєстрації і захисті торговельних марок в Україні та за її межами з 2007 року і члени провідної в Німеччині асоціації захисту інтелектуальної власності GRUR з 2015 року.

Для підготовки до реєстрації необхідно надати:

 • позначення, яке планується реєструвати (у форматі напису або графічних файлі jpg, jpeg, pdf та ін.);

 • відомості про товари і послуги які будуть маркуватися торговельною маркою (підбір класів МКТП здійснюють наші фахівці);
 • відомості про особу заявника (прізвище, ім'я та по батькові та адреса або повне найменування юридичної особи, код ЄДРПОУ).

надіслати запит на реєстрацію

Детальніше про торговельні марки

Реєстрація торговельної марки здійснюється Національним органом інтелектуальної власності (функції якого виконує ДП "Укрпатент"). За подання заяви на реєстрацію торговельної марки сплачується офіційний збір за кожен клас товарів і послуг, крім цього передбачені інші збори за певні дії. Заявка на реєстрацію торговельної марки може стосуватися лише одного позначення. У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації торговельної марки офіційні збори поверненню не підлягають.

Процес реєстрації торговельної марки займає 22-24 місяці та може бути прискорений до 7-8 місяців.

Заявником і власником торговельної марки може бути будь-яка особа, або група осіб. Іноземні особи та особи без громадянства здійснюють взаємодію з відомством через представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

Право власності засвідчується свідоцтвом, що діє 10 років від дати подання заявки і дія якого може продовжуватися на кожні наступні 10 років. Свідоцтво діє лише на території України, реєстрація в інших країнах здійснюється індивідуально або за міжнародною системою реєстрації.

Торговельною маркою може бути будь-яке позначення, яке вирізняє товари і послуги однієї особи від товарів та послуг конкурентів. Власник торговельної марки має виключне право забороняти іншим особам використовувати тотожні або схожі позначення.

В якості торговельної марки можна реєструвати, зокрема: найменування компанії, оригінальну назву товару, логотип, форму товару, етикетку інші позначення які вирізняють товар чи послугу.

Власник зареєстрованої торговельної марки може реєструвати доменне ім'я другого рівня ".ua", використовувати латинські назви у вивісках, вносити торговельну марку до митного реєстру, надавати право користування торговельною маркою іншим особам.


Вартість реєстрації торговельної марки

1684 грн. - перевірка відсутності перешкод для реєстрації торговельної марки та конфліктів з іншими правовласниками (перевіряються у т.ч. усі подані заявки, усі зареєстровані торговельні марки за національною та міжнародною процедурами).

1800 грн. - гонорар за підготовку і подання заявки до 3-х класів товарів і послуг, ведення поточного діловодства, моніторинг строків.

3200 грн. - офіційний збір за подання заявки на реєстрацію торговельної марки, за кожен клас товарів/послуг. Додаткові державні збори: за подання позначення в кольорі; подання заявки від кількох осіб; використання у позначенні назви держави "Україна".

800 грн. - гонорар за перевірку рішення про реєстрацію, отримання свідоцтва

600 грн. - офіційний збір за публікацію про видачу свідоцтва, за кожен клас 600 грн.. Додатково сплачується збір за публікацію позначення в кольорі.

85 грн. - державне мито за видачу свідоцтва.

Усі вказані витрати дійсні для заявників - фізичних і юридичних осіб України, а також фізичних осіб які мають постійне місце проживання в Україні.

надіслати запит на реєстрацію

Переваги реєстрації та права власника торговельної марки

 • виключне право дозволяти (надавати ліцензії, франшизи) і забороняти використовувати торговельну марку;
 • виключне право перешкоджати іншим особам використовувати зареєстровану торговельну марку, зокрема, схожі позначення;
 • можливість подавати позов про порушення прав на зареєстровану ТМ та звернення до антимонопольного комітету стосовно недобросовісної конкуренції;
 • право на реєстрацію доменного імені другого рівня *.ua;
 • право на міжнародну реєстрацію ТМ за мадридською процедурою;
 • можливість внести зареєстровану ТМ до митного реєстру з метою блокування імпорту/експорту товару, який містить зареєстровану торговельну марку;
 • можливість подати звернення про блокування продажів на маркетплейс (amazon, ebay, etsy та ін.) товарів, які містять зареєстровану торговельну марку;
 • можливість продати зареєстровану ТМ, передати в заставу тощо.
Андрій Атаманчук - патентний повірений України (Andrii Atamanchuk - patent and trademark attorney in Ukraine)

Андрій Атаманчук
патентний повірений України

(реєстр. № 464)

Тел. +38 067 327 55 13
режими: тел., WhatsApp, Viber, Telegram

email: atamanchuk@imekco.com

skype: atamanchuk_a

Нам довіряють реєстрацію своїх торговельних марок малі підприємці та великі компанії
торговая марка развлекательного заведения Boho
торговая марка производителя общественного творческого мероприятия KYIV ART WEEK
МЕГАПАК
клюква брюква
24 Кошик
торговая марка производителя колбасных изделий ДМИТРУК
Сияние
ДІАБОХІЛС
торговая марка консалтинговой компании Бизнес Конструктор
торговая марка производителя спортивного питания POWERPRO
BRAVO AIRWAYS
Зоопарк сафари
Indigo
М'ЯСКО
М'ЯСНИЙ ХУТІР
торговая марка производителя торгового оборудования Modern expo
Луцьк експрес
КТС
depilax
VITAFRUIT

А також сотні інших заявників з України та інших країн доручили реєстрацію своїх торговельних марок саме нам.

Call Now Button