Чому про реєстрацію власної торговельної марки у Китаї потрібно подумати вже сьогодні
Автор: Анастасія Кожура, юрист, директор компанії ІМЕККО (Shanghai, 2018)

Реєстрація торговельної марки в Китаї стає актуальною та необхідною навіть для тих, хто поки не планував експортувати товари до Китаю або замовляти виробництво товарів у цій країні. Недооцінювання можливостей, які надає зареєстрована ТМ та відкладення її реєстрації в Китаї може стати серйозною перешкодою для розвитку бізнесу вже у середньостроковій перспективі.

Все частіше українські компанії несподівано дізнаються, що у Китаї хтось інший розпочав реєстрацію їх торговельної марки. Нам відомо про щонайменше три випадки, які трапилися протягом цього року. Небезпека полягає у тому, що у разі реєстрації такої торговельної марки її власник може успішно перешкоджати виходу української компанії на ринок Китаю, як з метою експорту товарів, так і з метою виробництво товарів на території цієї країни. Крім цього реєстрація ТМ дає можливість її власнику подання міжнародної заявки, що може призвести до створення проблем не тільки у Китаї, але й у інших країнах.

Якщо про подання заявки на реєстрацію торговельної марки в Китаї вдається дізнатися протягом трьох місяців після її опублікування – є можливість надіслати мотивоване заперечення проти реєстрації такої ТМ. Подання заперечення потребує пошуку та залучення кваліфікованих місцевих фахівців і пов’язане з витратами на оплату професійних послуг, офіційних зборів. Звичайні витрати на подання в Китаї заперечення проти реєстрації ТМ складають від $1000, а витрати на процес скасування торговельної марки починаються від $1300. При цьому, подання заперечення або подання заяви про скасування реєстрації торговельної марки автоматичного не веде до позитивного рішення. Ситуацію ускладнює й те, що торговельна марка може бути подана на реєстрацію англійською, українською або ж китайською мовами. Тому, про подання на реєстрацію торговельної марки у Китаї українські компанії найчастіше дізнаються із листів місцевих компаній, які пропонують послуги підготовкою і поданням заперечень.

Вчасна реєстрація власної торговельної марки в Китаї є безпечнішим і надійнішим процесом захисту власного бізнесу та перспектив його розвитку. При цьому реєстрація торговельної марки, пов’язана із меншими витратами, аніж боротьба із недобросовісними реєстраціями.

Про переваги і недоліки національної і міжнародної реєстрації ТМ у Китаї, а також інші особливості реєстрації читайте у наступній публікації.

30 жовтня 2018 року

Потрібна допомога кваліфікованого фахівця?

Call Now Button