Аналіз ризиків порушень при імпорті-експорті

Одним із різновидів порушення прав інтелектуальної власності є імпорт або експорт товарів, що містять об’єкти інтелектуальної власності. Внаслідок підозри на порушення прав інтелектуальної власності призупиняється митне оформлення товарів, у разі якщо підозри підтверджуються – товари можуть бути вилучені та/або знищені.

Попередити виникнення проблем, пов’язаних із обвинуваченнями у порушені прав інтелектуальної власності, можна шляхом попереднього вивчення наявності прав інтелектуальної власності на виріб або його елементи, присутності об’єктів інтелектуальної власності у митному реєстрі. Об’єктами права інтелектуальної власності, що можуть охоронятися у товарі є конструкція виробу, склад речовини, дизайн виробу або його конструктивних елементів, дизайн упакування, словесні або інших позначення, тексти, малюнки та ін.

Досвід і компетенція фахівців нашої компанії дає змогу провести якісний, комплексний аналіз продукту (послуги) на наявність ризиків порушення прав інтелектуальної власності під час імпорту-експорту, а також на територіях країн або об’єднань країн куди експортуються товари.

Запорукою якісного дослідження є

Кваліфікація та досвід нашої компанії дає змогу провести всебічне і докладне дослідження товару з метою виявлення ризиків порушення прав інтелектуальної власності під час експорту або імпорту. Досвід роботи із різними юрисдикціями дає змогу провести дослідження із врахуванням місцевих особливостей законодавтсва та практики його застосування.

Від вчасності проведення дослідження великою мірою залежить чи понесе компанія збитки під час імпорту або експорту товарів. У разі якщо порушення прав інтелектуальної власності виявляється під час митного оформлення, призупиняється митне оформлення до з’ясування. У разі якщо факт порушення буде підтверджено, то порушення має бути усунуте, якщо це можливо або товари мають бути знищені, при цьому відшкодування не передбачено. Правовласник, на територію країни якого ввезено товар, що порушує права, може розпочати цивільне або кримінальне переслідування, наслідком якого може бути вилучення товарів з обороту та відшкодування збитків.

Потрібна кваліфікована консультація?

Call Now Button