Захист прав інтелектуальної власності на митниці

Правовласники які мають підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушені його права на об’єкт права інтелектуальної власності, мають право подати заяву про сприяння захисту належних їх майнових прав на об’єкт інтелектуальної власності шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону.

Фахівці нашої компанії надають кваліфіковану допомогу у внесені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, консультують у разі призупинення митного оформлення, знищення товарів які порушують права інтелектуальної власності.


Особливості призупинення митного оформлення

Після реєстрації об’єкта права інтелектуальної власності в митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності органи вживаються заходи щодо запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів.

Якщо виявляються ознаки порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред’явлених до митного контролю та митного оформлення, їх митне оформлення призупиняється, а товари підлягають розміщенню на складі митного органу.

Призупинення митного оформлення товарів здійснюється на строк до 10 робочих днів і в разі необхідності продовжується не більш як на 10 робочих днів. Для товарів які швидко псуються строк призупинення не більше 3-х днів.

Якщо протягом перших 10 робочих днів після отримання повідомлення про призупинення митного оформлення товарів правовласник письмово не поінформує орган доходів і зборів, що призупинив митне оформлення таких товарів, про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності або не звернеться до такого органу доходів і зборів з письмовим вмотивованим клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення, то за відсутності ознак порушення митних правил товари, митне оформлення яких було призупинено, підлягають митному оформленню в установленому порядку.

У разі якщо правовласник звернувся до суду, суд може винести рішення про знищення товарів, які порушують права інтелектуальної власності або про усунення маркування, яке порушує права інтелектуальної власності, якщо це можливо.

 

Можливості для правовласників
  • протидія ввезенню товарів, що порушують права інтелектуальної власності
  • контроль імпорту/експорту товарів з об’єктами інтелектуальної власності
Ризики для імпортера/експортера
  • призупинення митного оформлення товарів
  • здирництво за допомогою патентів на давно відомі речі або реєстрації торговельних марок імпортера/експортера

Запорукою успішного захисту прав є

Ймовірність виявлення товарів, що порушують права інтелектуальної власності, під час переміщення через митний кордон країни значною мірою залежить від фаховості складених та наданих митним органам документам про об’єкт інтелектуальної власності. Наші фахівці завжди враховують, що працівники митних органів не є експертами у сфері інтелектуальної власності. Кваліфікація та досвід дають змогу підготувати матеріали таким чином, щоб вони містили максимум необхідних відомостей для ідентифікації об’єкта інтелектуальної власності в тойж же час були лаконічними та простими і однозначними для розуміння.

Вчасність внесення до митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності дає змогу попередити порушення на ранніх етапах. Наші працівники здійснюють збір матеріалів, підготовку та подання документів у стислі строки. Наша кваліфікація і досвід дають змогу швидко реагувати на повідомлення про можливе порушення прав інтелектуальної власності, ідентифікувати наявність порушення та, у разі необхідності, протидіяти порушенням.

Потрібна допомога кваліфікованого фахівця?

Call Now Button