Гаазька система реєстрації промислових зразків стає ще більш цікавою для українських компаній у зв’язку з приєднанням Росії.

17 січня 2018 року Всесвітня організація інтелектуальної власності повідомила, що 30 листопада 2017 року уряд Російської Федерації передав на зберігання Генеральному директорові ВОІВ документ про ратифікацію Женевського акта Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків. Відповідно до ст. 28 (3) (b) акта1999 року, акт і декларація стосовно Російської Федерації набудуть чинності 28 лютого 2018 року.

Приєднання Російської Федерації до Женевського акта Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків дасть змогу спростити процес подавання заявки у зв’язку з уніфікацією процедур і вимог, а також істотно знизить витрати на одночасну реєстрацію в різних країнах. На сьогодні членами Гаазької системи міжнародної реєстрації промислових зразків є 67 країн.

З огляду на те, що для українських компаній російський ринок залишається доволі привабливим, найближчим часом виникне можливість подавання заявок на міжнародну реєстрацію промислових зразків, які охоплюватимуть не тільки країни Європи, Африки, Далекого й Близького Сходу, Північної Америки, але й Російську Федерацію.

Україна є учасником міжнародної системи реєстрації промислових зразків із 28 серпня 2002 року.

Джерело WIPOLeave a Reply